زندگینامه معماران برتر دنیا و معرفی آثار ,

بیوگرافی فیلیپ جانسون بیوگرافی فیلیپ جانسون فیلیپ جانسون در سال 1906 در کلیولند ایالت اوهایوی آمریکا به دنیا آمد و در طی دوران به یکی از قدرتمندترین معماران عصر بدل گشت. او نه تنها یک معمار بود، بلکه یک مورخ، نویسنده، منتقد، مدیر موزه و... نیز بود. در سال 1949، پس از گذشت سالیانی به عنوان اولین مدیر موزۀ هنرهای مدرن در بخش معماری به کار خود ادامه میداد،
فیلیپ جانسون، معمار نوآوری که آسمانخراشهای شیشه‌ای را رواج داد و بعدها با طرحهای جسورانه و نوستالژیک پست‌مدرن قالبهای پیشین خویش را در هم شکست، طی 50 سال، یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های معماری و طراحی آمریکا بوده است، بطوریکه بسیاری از ساختمانهای آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم بر اساس اصول معماری او بنیان نهاده شده توسط او، ساخته شده‌اند.
دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۹۶
زندگی نامه لوییس باراگان به همراه اثار زندگی نامه لوییس باراگان به همراه اثار لوئیس باراگان متولد 9 مارس 1902 بود و در سال 1988 درگذشت.ملیت وی مکزیکی بود.شهرت او از جهت بهره گیری مناسب از روشنایی و رنگ در سبک بین المللی در خلق طراحی نوین مکزیکی بود.تحصیلات او در زمینه ی مهندسی بود . از بهترین اثار او برج های ماهواره ای را میتوان نام برد. او در سال 1980 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۹۶
بیوگرافی جیمز استرلینگ بیوگرافی جیمز استرلینگ او متولد 26 آوریل 1926 در گلاسکو بود و در 25 ژوئن 1992 در لندن درگذشت. ملیت وی بریتانیایی بود. شهرت جیمز استیرلینگ در معماری به دلیل استمرار فعالیتش در زمینه اثبات ناکارآمدی‌های معماری مدرن و ایجاد زمینه‌ای برای ظهور معماری پست‌مدرن بود. او در سال 1981 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
هویت کار جیمز استرلینگ استفاده از تنوع٬التقاط گرایی وجستجوی جاذبه های وسیع معمارانه است.
کارهای او نتیجه علاقه معمار به نوسان میان گذشته وآینده٬میان عناصر قدیمی و موفقیتهای حرکت مدرن است.
دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۹۶
بیوگرافی کوین روشه بیوگرافی کوین روشه کوین روشه معمار ایرلندی برنده جایزه پریتزکر در سال 1982 است دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۹۶ بیوگرافی آی ام پی معمار چینی الاصل بیوگرافی آی ام پی معمار چینی الاصل آی ام پی (یو مینگ پی)
او در سال 1917 متولد شده.معمار چینی الاصل آمریکایی است.او در دانشگاه هاروارد تحت تعلیم والتر گروپیوس قرار گرفت.او یک شرکت در بوستون تاسیس کرد. او در سال 1983 جایزه معماری پریتزکر را دریافت کرد.
علت معروفیت این معمار چینی ساخت بنای ورودی موزه لوور در پاریس است
دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۹۶