سبک ایتالیایی توسکانی ,

۱۳۹۶/۲/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
سبک ایتالیایی توسکانی
سبک ایتالیایی توسکانی
سبک ایتالیایی توسکانی

یکی دیگر از سبکهای رایج در معماری رومانسک توسکان است که در ابتدا در بخشی از ایتالیا آغاز گردید و به همین نام خوانده شد. معماران این سبک به آسانی ویژگی های سنتی معماران خود را رها نکردند و در واقع خصوصیات معماری رومانسک را با آن در آمیختند،چنانچه بناهایی که با شیوه های توسکانی ساخته شدند،بسیارتحت تاثیر ویژگی های باسیلیکاهای صدر مسیحیت هستند ،به همین دلیل رومانسک سبک توسکان به رومانسک محافظه کار مشهور است.
از بناهای بارز این سبک می توان به گروه کلیسای پیزا در شهر پیزای ایتالیا و کلیسای سن مینیاتو آل مونته در فلورانس اشاره کرد. 
رنگ در سبک توسکانی:
رنگ های طبیعی و عمیق یکی از شاخص های مهم در دکوراسیون به سبک  توسکانی هستند. سبزعمیق ، زرشکی ، آبی کبالتی و زرد رنگ های محبوب در دکور توسکانی هستند.
سرامیک:
عناصری از قبیل شیشه و سرامیک در قالب مجسمه و گلدان و دیگر اشیا دکوری در سبک توسکانی بسیار استفاده می شود. گیاهان، گل های تازه و یا ظروف چوبی نیز از دیگر عناصر مهم در این سبک دکوراسیون  هستند.زنگار یکی دیگر از رنگ های طبیعی است که در این سبک با استفاده از هنر پتینه روی اجسام و اشیا مختلف در این سبک پیاده می کنند و به دکوراسیون می آورند.
مس یکی دیگر از عناصر مهم در دکوراسیون توسکانی مس و اشیا مسی است. در حقیقت یکی از عناصر دکوری مهم در این سبک ظروف و اشیا مسی هستند که به نمایش گذارده می شوند.
کاشی و آجر
 برای دیوار پوش و کفپوش در سبک توسکانی عمدتا از کاشی و آجر استفاده می شود. دیوار آشپزخانه در حد فاصل کابینت های تحتانی و فوقانی نیز از دیگر قسمت های مهم است که در سبک توسکانی با کمک آجر و کاشی دکوراسیون می شود.
 توسکانی
تصویر1
 توسکانی
تصویر2
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر