موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی(قسمت اول) ,

۱۳۹۶/۲/۱۶ شنبه
(0)
(0)
موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی(قسمت اول)
موثرترین راهکارها در دکوراسیون داخلی(قسمت اول)
نشیمن،نهارخوری،پذیرایی

در نشیمن افراد به راحتی تحت تاثیر ظاهری شیک و دوست داشتنی فضاهای روشن و دلباز قرار میگیرند امکان ساخت چنین فضایی طبق محاسبات معماری در آپارتمانها و محیط های بزرگ که زیبا طراحی شده اند بسیار زیاد است با این حال میتوان با حذف یا جابجایی درست دیوارها و یا ادغام فضاها ابعاد یک خانه کوچک را بزرگ جلوه داد.
چیدمان ساده برای فضای کوچک شما مناسب است از رنگ بندی های خنثی یا ضعیف استفاده کنید می توانید یکی از دیوارها را با رنگ تند نقاشی کنید یا فقط روی یکی کاغد دیواری استفاده کنید. اگر دوست دارید از کاغذ دیواری ها یا پارچه ها ی طرح دار استفاده کنید،دقت کنید همه ی آنها رنگ مشابه داشته باشند.
اگر فضای نشیمن شما کوچک هست میتوانید آن را با روش های گوناگون وسعت دهید و از فضاهای دیگر استفاده کنید مثلا با گسترش آن و ادغام با فضای پذیرایی و ناهار خوری فضای بزرگی ایجاد کنید.میتوان از شومینه قفسه،جاکتابی و یا حتی نیمکت یا میز بلند برای تقسیم فضا استفاده کرد.قفسه هایی که دیواره پشتی ندارند از هر دو طرف قابل استفاده اند و مانع عبور نور نمی شوند.از شیشه های ساده طرح دار و یا آجرهای شیشه ای به طور مجزا و یا در ترکیب با مصالح دیگر در دیواره استفاده کنید تا هم فضا را جدا کند و هم نور را از خود عبور دهد.تغییر در اندازه کف اتاق شامل سطوح بلند برای استراحت و سطوح کوتاه برای نشستن فضا را به زیبایی تقسیم میکند.
تعداد وسایل را به حداقل برسانید ،تعداد وسایل زیاد باعث شلوغ نشان دادن فضا میشود.از مبلمان راحت و بزرگ استفاده کنید.کاناپه های بزرگ و راحت و داشتن تعدادی پشتی و نیز انداختن قالی و فرش شرایط خوبی را برای ایجاد فضایی صمیمی مهیا میکند.سعی کنید طوری صندلیها را بچینید که صمیمیت نزدیکی بیشتری بین شما ایجاد شود.میز های گرد برای گپ دوستانه و هنگام صرف غذا مناسب ترند و نیز میزهای بیضوی فضا را لطیف و دوستانه می کنند.اگر به وفور مهمانی میگیرید میزی شیک و صندلیهایی راحت بخرید تا مهمان هنگام نشستن احساس راحتی کند.
تلفیق فضای آشپزخانه و غذا خوری و نشیمن محیطی مناسب برای دور هم گرد آمدن اعضای خانواده در طی روز را فراهم میکند. اگر آشپزخانه مجزایی دارید می توانید با قرار دادن چند صندلی راحتی در آن فضایی راحت و دنج فراهم کنید.
بیشتر بخوانیم: تصاویر طراحی داخلی نیروانا به سبک کلاسیک

رنگ 
در نشیمن از رنگ و پارچه برای هماهنگی با وسایل مختلف استفاده کنید.با کمی رنگ بندی ساده حداکثر سه رنگ ظاهر وسایل را ساده و آرام نشان دهید.از رنگ آمیزی خنثی و پارچه های نرم استفاده کنید.برای حفظ آرامش و آسایش و هماهنگی از رنگ ها و مواد طبیعی برای مصالح استفاده کنید و تعداد اشیا را به حداقل برسانید.در مبلمان از یک رنگ و طرح استفاده کنید و وسایل را با آنها هماهنگ کنید.
رنگ های فضای نشیمن را می بایست براساس رنگ های طبیعی موجود در اتاق انتخاب نمود،در مرحله اول باید رنگ کف فضا،شومینه،آجرها یا کارهای سنگی را مورد توجه قرار داد و از تضاد قوی میان سیاه آمیخته های تیره و روشن پرهیز کرد.چرا که تضادها باعث جلب توجه میشوند و چون معمولا چنین فضایی را به مطالعه ،استراحت،گوش دادن به موسیقی، گفتگو و تماشای تلویزیون اختصاص می دهیم،میل نداریم هیچ موردی موجب پریشانی حواس ما گردد.بهتر است پرده هایی را انتخاب کنید که تضاد کمتری با رنگ دیوار همجوار خود داشته باشند.برای رنگ مبلمان،قالیچه ها و رویه صندلی ها از درجاتی تیره تر از رنگ دیوارها استفاده کنید.برای جدا کردن محیط های مختلف از تمایز دادن در رنگ ها استفاده کنید،تغییرات ضعیف و تمایز شدید رنگی را به کار گیرید.
بیشتر بخوانیم:تاثیرات رنگ‌ها از نظر روان‌شناسی

در اتاق ناهارخوری قرمز بسیار شگفت انگیز به نظر میرسد.رنگ قهوه ای شکلاتی در دکوراسیون بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.قهوه ای هیچ وقت از مد نمی افتد.زیبایی این رنگ بستگی به هماهنگی آن با سایر وسایل است.این که در کنار صورتی چرک یا زرد و یا سفید قرار بگیرد ظاهری متفاوت پیدا میکند.قهوه ای در ترکیب با این رنگها گرم کننده است و ثبات را میرساند.اکثر چوب ها رنگ قهوه ای را خوب به خود میگیرند.

 دکوراسیون داخلی منزل
اتاق نشیمن
telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر